טיפ מחויך

חיוך הוא ללא ספק מתנה אדירה וככל שהוא גדול, רחב ונובע מכל הלב, כך אנו משדרים יותר ביטחון עצמי בסביבה החברתית.
לשיניים יש תפקיד חשוב בחיוך שלנו – כשהן ישרות, אסתטיות ולבנות, קל לנו יותר לחשוף חיוך והדימוי העצמי והחברתי שלנו עולה.
אם אתם נבוכים מהחיוך שלכם, אם אתם חושבים בכל פעם מחדש אם לחייך ונבוכים מכך, אתם יוצרים לעצמכם דימוי של אדם סגור, מופנם, קר וכעוס, גם כאשר בתוככם אתם מאושרים.
כיום, עם מכשור מודרני ומתקדם, ניתן לבצע יישור שיניים בכל גיל, בטכניקות נסתרות שרק אתם תדעו עליהן.
אל תמנעו מעצמכם את החיוך המושלם, פנו לייעוץ וקבלו פתרון זמין, קל ומהיר , כדי שגם אתם תוכלו לחייך אל העולם בביטחון מושלם.
 

היופי שבחיוך מתחיל בשיניים בריאות. היגיינת הפה והשיניים חשובה מאוד ויש להקפיד עליה בכל גיל.
כבר בגיל שנה, כאשר התינוק מתחיל להכיר את מברשת השיניים, כדאי ללמד אותו לעשות זאת נכון, ממעלה השן ולמטה, מהפנים אל החוץ.
זכרו, לא המשחה היא החשובה אלא אופן פעולת הצחצוח.
שמשו דוגמא ומופת לילדיכם והראו להם כיצד אתם מצחצחים, הקפידו על צחצוח קבוע בבוקר ובלילה לפני השינה, וגשו לבדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה.
בגילאי הילדים המתבגרים חשוב להציע להשתמש גם בחוט דנטלי, המסייע בהסרת מזון שנתקע בין השיניים ולהפוך זאת לפעולה קבועה ובלתי נפרדת מהצחצוח.
בקרב מבוגרים המעשנים או צורכים משקאות שעלולים "לצבוע" את השיניים (כגון יין, תה, קפה) חשוב מאוד להקפיד על ביקור תקופתי אצל השיננית, לטיפול הסרת אבנית ופלאק. זכרו, שמירה על בריאות תקינה של הפה והשיניים תבטיח לכם חיוך יפה בכל גיל והיא מופקדת בידיכם.

אם אתם מבחינים שלילד יש נטייה למבנה לא סימטרי בלסת, שיניים בולטות או רווחים בין השיניים, מומלץ לגשת לבדיקה אורתדונטית כבר בשלב מוקדם.
הגיל המומלץ לבדיקה מסוג זה הוא 6-7 שנים כאשכר מטרת הבדיקה היא לבחון את התפתחות הלסת ועצמות הפנים, לראות אם יש או אין התאמה בין הלסתות, לאתר שיניים כלואות ולראות האם קיים מקום מתאים לצמיחת השיניים החדשות.
בדיקה זו יכולה לסייע מאוד בהמשך הדרך, גם אם ידרשו כמה שנים עד לתחילת הטיפול ליישור השיניים.
אם נדרש טיפול מוקדם הוא מבוצע באמצעים העומדים לרשות הרופא האורתודנט במטרה להבטיח התפתחות תקינה של הלסתות והמשך צמיחה נכונה של השיניים.
הגיל שבו בדרך כלל מבוצע יישור שיניים באמצעות גשר וסמכים היא בסביבות גיל 10 – 12 , אז רוב שיני החלב מתחלפות בקבועות, והמיקום של אלו שעוד עתידות להתחלף כבר ברור.

מכשירי יישור השיניים מגוונים ומותאמים לגילאים השונים וכן למצב השיניים והלסת. ישנו מכשור קבוע וישנו מכשור הניתן להסרה.
מכשור קבוע – על הפלטות והגשרים המותקנים באופן קבוע בפה מלאכת הניקיון אולי קשה יותר. המכשור כולל קוביות או גשרים המוצמדים עם חוטי מתכת, דבר המקשה על הניקיון ולכן יש להשתמש בכלי ניקוי ייעודיים המעניקים הגנה מקסימאלית למכשור ולהיגיינת הפה. בנוסף, יש להקפיד על הימנעות ממזונות דביקים (סוכריות, מסטיקים, פופקורן) ולצחצח היטב את השיניים ואת המכשיר לאחר כל ארוחה.
מכשור לא קבוע – בקטגוריית המכשור שאינו מותקן באופן קבוע בפה ישנם פלטות או גשרים שקופים, פלטות לשימוש לילי בלבד וכן מכשור המיועד להזזת שיניים בזמן השינה. המכשור ניתן להסרה ולניקוי, דבר המקל על המטופל בשמירה על היגיינת המכשיר, אך יחד עם זאת, חשוב להקפיד על ניקיון קבוע בחומרים ובכלים עליהם ממליץ הרופא. בקרב מבוגרים שלהם פלטה שקופה, נושא הניקיון חשוב מאוד כיוון שהם נוטים גם לשתות משקאות כגון תה או קפה, העלולים לפגוע בשקיפות של הפלטה ולהכהות אותה.
מעבר לכך ישנה חשיבות לשמור על תקינות המכשירים. רסנים לצוואר או לפנים המיועדים לטיפול ביתי יש לאחסן במהלך היום במקום נגיש, לא לאבד אותם או להניח במקומות שבהם הם עלולים להישבר, כגון על המיטה או הרצפה.

התשובה היא כן, בהחלט! לכל אחד מאיתנו יש חיוך אישי שמאפיין אותו – חיוך מבויש או רציני, חיוך רחב או בחצי הפה, חיוך בשפתיים חתומות או פתוחות – כל אחד והחיוך שלו, אך כמה פעמים יצא לכם לפגוש בחיוך שחשף שיניים עקומות, צהובות ולא אסתטיות? המודעות לבריאות כיום גבוהה מאוד ואין זה פלא שיותר ויותר הורים לילדים צעירים פונים כבר בשלב מוקדם לבדיקה אורתודנטית. הסיבה לכך, מעבר לאסתטיקה, היא הצורך בשמירה על מבנה לסת תקין ובריא. ישנן בעיות שיניים שונות ומגוונות, חלקן גנטיות, התפתחויות או נרכשות, ואותן ניתן לזהות בשלב מוקדם ולטפל בהן. טיפול נכון ומותאם בגיל צעיר בבעיות אורתדונטיות ובבעיות אורתו-כירורגיות יוביל לחיוך בריא לחיים.

Call Now Button דילוג לתוכן